O fotoateliéru

Specializace fotoateliéru

Young at Art je kreativní fotostudio v Praze 10 se specializací na portrétní focení rodin, dětí i dospělých. Fotíme s nadšením a pro radost a to v přirozených světelných podmínkách venku nebo v našem elegantně laděném fotoateliéru. Naše sympatie má především focení moderním a svěžím stylem „lifestyle“. Máme hodně zkušeností a vyprofilovali jsme si svůj směr. Své služby Vám s radostí nabízíme za výhodných podmínek. Vaše spokojenost je našim hlavním cílem.

Fotostudio young at art v Praze 10 Vršovice

Team fotoateliéru Young at Art

Team fotoateliéru tvořím já – Kristína – fotograf rodin a dětí, dále můj manžel Michal působící jako mentor a technická podpora a také moje dcera Matilda – pomocní osvětlovačka.

Michal je vynikající fotograf amatér. Já jsem fotograf profesí i studiem. Intenzivnější studium portrétní fotografie jsem absolvovala na New York Institute of Photography. Prošla jsem si i mnohými fotografickými i grafickými kurzy, ze kterých mě nejvíc ovlivnil kurz přirozeného svícení vedený světoznámým fotografem Robertem Vanem. Naše dcera Matilda, která nás inspirovala při hledání názvu pro fotostudio, je umělecky založená a již od útlého věku se intenzivně věnuje malování i tanci. Má cit pro světlo a velice ráda pomáha při osvětlování. Navíc ji děti mají rády a celé focení má tak větší jiskru.

Vybavení fotoateliéru

Disponujeme profesionálním vybavením pro různorodé využití přirozeného i umělého světla. Ve fotoateliéru nejraději svítíme na bílé a černé, někdy i na barevná fotografická pozadí.

Naší novinkou je luxusní ručně malované pozadí speciální technikou, která vytváří zajímavou strukturu.

Fotíme plnoformátovou zrcadlovkou Canon a špičkovými fixními objektivy téže značky.

Fotky upravujeme na profesionálním monitoru kalibrovaném špičkovou sondou. Fotky poskytujeme v profilech sRGB i Adobe RGB.

Rekvizity využíváme spíše minimalisticky, experimentujeme se světlem a pozadím a v hledáčku máme nejraději Vaši jiskru.

Náš pohled

Budeme se snažit zachytit Vás stylem jako své kamarády.  Proto bychom se rádi o Vás dozvěděli něco málo nebo i víc. Na oplátku Vám nabídneme například dobré kafe a povíme něco o nás a naší práci.

Doufáme, že i díky tomu se nám podaří fotografie obohatit esencemi, které jsou tvořeny Vaším charisma, energií, vystupováním, smyslem pro humor či hloubavostí, nebo i stydlivostí a vážností.

Pokud z našich fotek ucítíte ty správné emoce a náboj, budeme spokojeni.

Co nás inspiruje

Inspirují nás fotoateliéry a fotografové, kteří fotí s citem pro přirozenost a detail, minimalistický design a emotivní atmosféru fotky. Inspirujeme se také ve výtvarném umění, ve filmu, v přírodě, filozofii i historii.

Jaké typy fotek fotíme v našem fotoateliéru

Fotíme s nadšením děti a rodiny jako individuální i skupinový portrét. Jsme zapálení i pro focení kariérních a reprezentačních firemních portrétů. Náš fotoateliér je útulný, dle potřeby plný hraček a jsme připraveni nabídnout i vkusné rekvizity pro focení miminek. Protože rekvizity podléhají módním trendům, upřednostňujeme raději přirozené záběry.

Průběh focení ve fotoateliéru

Před termínem focení ve fotoateliéru Vás ještě dostatečně v předstihu instruujeme a zeptáme se na Vaše případné představy a očekávání. Přímo ve fotoateliéru se Vám představíme a důkladně vysvětlíme systém naší práce. Samotné focení zabere přibližně 1,5 hodiny (méně i víc – dle typu focení a chuti). Vaše děti za skvěle odvedenou práci rádi odměníme, případně i motivujeme dobrotou nebo malým dárečkem.

Výběr a úprava fotografií

Nafotíme od 100 do 1500 záběrů (dle délky, místa a intenzity focení). Záběry, které vybereme (-te), upravujeme v programu Adobe Photoshop. Fotografie upravujeme na špičkovém kalibrovaném monitoru v profilech sRGB nebo i Adobe RGB. U retuší klademe důraz na přirozenost. Na rozsahu úprav je možné se dohodnout.

Fotografické služby
Trasa k našemu fotoateliéru v Praze 10
Follow by Email
Facebook
Facebook
Instagram