O fotoateliéru

Specializace fotoateliéru

Young At Art je kreativní fotoateliér v Praze 10 se specializací na focení rodin a dětí, se zálibou v lifestyle portrétní fotografii. Fotíme s nadšením a hlavně pro radost a to z velké části venku a v nepříznivých světelných podmínkách i v našem fotoateliéru. Máme hodně zkušeností a vyprofilovali jsme si svůj směr. Své služby Vám s radostí nabízíme za výhodných podmínek. Vaše spokojenost je našim hlavním cílem.

fotoateliér

Team fotoateliéru Young At Art

Team fotoateliéru tvořím já – Kristína – fotograf rodin a dětí a můj bratr Valér – též známý jako DJ Tentato – developer projektu Young At Art.

Já jsem fotograf studiem i samouk, prošla jsem si mnohými fotografickými i grafickými kurzy a momentálně jsem studentem na New York Institute of Photography. Valér je talentovaný umělec, pracující jako obchodník i muzikant. V rámci projektu Young At Art nás pojí společná vize i budoucí plány.

Vybavení fotoateliéru

Disponujeme profesionálním vybavením pro různorodé využití přirozeného i umělého světla. Ve fotoateliéru nejraději svítíme na bílé a černé, někdy i na barevná fotografická pozadí.

Naší novinkou je luxusní ručně malované pozadí speciální technikou, která vytváří zajímavou strukturu.

Fotíme plnoformátovou zrcadlovkou Canon a špičkovými fixními objektivy téže značky.

Fotky upravujeme na profesionálním monitoru kalibrovaném špičkovou sondou. Fotky poskytujeme v profilech sRGB i Adobe RGB.

Nepropadli jsme využívání rekvizit, spíše experimentujeme se světlem a pozadím a v hledáčku máme nejraději Vaši jiskru.

Náš pohled

Budeme se snažit zachytit Vás stylem jako své kamarády.  Proto bychom se rádi o Vás dozvěděli něco málo nebo i víc. Na oplátku Vám nabídneme například dobré kafe a povíme něco o nás a naší práci.

Doufáme, že i díky tomu se nám podaří fotografie obohatit esencemi, které jsou tvořeny Vaším charisma, energií, vystupováním, smyslem pro humor či hloubavostí, nebo i stydlivostí a vážností.

Pokud z našich fotek ucítíte ty správné emoce a náboj, budeme spokojeni.

Co nás inspiruje

Inspirují nás fotoateliéry a fotografové, kteří fotí s citem pro přirozenost a detail, minimalistický design a emotivní atmosféru fotky. Inspirujeme se také ve výtvarném umění, ve filmu, v přírodě, filozofii i historii.

Jaké typy fotek fotíme v našem fotoateliéru

Fotíme s nadšením děti a rodiny jako individuální i skupinový portrét. Jsme zapálení i pro focení kariérních a reprezentačních firemních portrétů. Náš fotoateliér je útulný, dle potřeby plný hraček a jsme připraveni vám nabídnout i vkusné rekvizity. Rekvizity ale podléhají módním trendům, proto můžeme jejich použití společně promyslet.

Průběh focení ve fotoateliéru

Před termínem focení ve fotoateliéru Vás ještě dostatečně v předstihu instruujeme a případně se ještě na něco zeptáme. Přímo ve fotoateliéru se Vám představíme a důkladně vysvětlíme systém naší práce. Vytváření scény, výběr pozadí a osvětlení probíhá v naší režii. Samotné focení zabere přibližně 1,5 hodiny (méně i víc – dle typu focení a chuti). Vaše děti za skvěle odvedenou práci rádi odměníme, případně i motivujeme dobrotou nebo malým dárečkem.

Výběr a úprava fotografií

Nafotíme od 100 do 1500 záběrů (dle délky, místa a intenzity focení). Záběry, které vybereme, upravujeme v programu Adobe Photoshop. Fotografie upravujeme na špičkovém kalibrovaném monitoru v profilech sRGB i Adobe RGB. U retuší klademe důraz na přirozenost. Na rozsahu úprav je možné se dohodnout.

Focení ve fotoateliéru
Trasa k našemu fotoateliéru v Praze 10