Focení rodin

Fotostudio Young at Art Vám představuje kreativní focení rodin, ve světle kterého výsledné fotografie rozhodně neuložíte do šuplíku.

Focení rodin

Proč je focení rodin od Young at Art výjimečné

Do našeho focení vnášíme akci, zábavu, humor a Vaši bezprostřednost. Nemáme v oblibě příliš stylizované fotografie a dáváme přednost přirozenosti před strojeností. Ve fotoateliéru nebudeme přezdobovat scénu,  ani používat kýčovité ateliérové rekvizity. Ale také nebudeme proti tomu, když si donesete vlastní předměty, které jsou Vám blízké a máte k nim vztah. Obzvlášť rádi máme práci se světlem a minimalistickými detaily. Použitím různých efektů dokážeme i u ateliérové fotky vytvořit zajímavou atmosféru.

Při focení venku umíme přírodu využít pro zajímavé kompozice a dokonalé pozadí. A navíc když naplánujeme focení v tu pravou denní dobu, dosáhneme ještě zajímavějších barev a hloubky fotografií.

Rádi fotíme v pohybu a dynamicky, když se něco málo nebo i víc děje (dle možností prostoru). Pro focení si vyhrazujeme raději víc času než měně, protože dobré a kvalitní záběry vyžadují svůj čas.

A v případě, že nám poskytnete možnost pochlubit se Vašimi fotkami na našem webu, Vás rádi odměníme i nějakým dárkem ve fotografické podobě zdarma.

Důležité mementa ve focení rodin

Častým důvodem pro absolvování rodinného focení bývá uvědomění, že nám společné rodinné fotky chybí.  Nebo na nich chybí někdo důležitý.

Všichni rodiče máme v oblibě focení svých dětí, ale občas zapomínáme, že naše děti jednou rádi uvidí hezké fotky, kde budou všichni členové jejich rodiny pohromadě. I když nám to naše děti nedávají moc najevo, rodina pro ně vytváří zásobu důležitých hodnot, které je budou provádět celým životem. Proto ke každému rodinnému focení přistupujeme jako k veliké události.

Fotíme všechny důležité události v životě každé rodiny.  U mladých rodin to jsou první a každé další narozeniny dětí, nebo začátek jejich sedění, lezení, chodění a cokoliv jiného, s čím se setkáte, čim si projdete, co absolvujete a budete to chtít originálně zvěčnit.

Nepromeškejte ten čas, kdy jsou Vaše děti tak typicky výjimečné, že to stojí za profesionální památku.

Kde můžeme rodinné focení realizovat

Kdekoliv, pokud je to možné :).

Obzvlášť rádi máme rodinné focení v přírodě. Příroda poskytuje nesčetné množství nádherných kompozic a barev.  Lesy, zahrady, louky, kopce, jezírka, rašeliniště, atd. To jsou místa pro Vás určená. Můžete tam řádit a vymýšlet, co se Vám líbí. My tomu dodáme trochu šťávy v postprodukci a fotky Vás budou jistě bavit.

Také Vás rádi vyfotíme u Vás doma. Určitě tam nalezneme zajímavá místečka, kde to půjde. Pomůžeme si i naší profesionální technikou.

Neméně důležitým místem pro rodinné focení je náš ateliér. Rádi si hrajeme se světlem, pozadím, pózami i zábavnými předměty. A obzvlášť v zimě je focení v ateliéru skvělá zábava a i teplo tam neschází :).

Před samotným focením rodin

Protože kvalita našich snímků závisí na naši vzájemné spolupráci a my cítíme velkou zodpovědnost za námi odvedenou práci, rádi bychom se dozvěděli co nejvíc informací o Vašich představách a očekáváních. Také se rádi dozvíme něco málo i víc o Vás i Vašich dětech. Po rezervaci termínu focení Vám také zašleme tipy, jak se připravit na focení.

Průběh rodinného focení ve fotoateliéru

Rodinné focení ve fotoateliéru probíhá přibližně 1 – 2 hodiny.  Na začátku Vás obeznámíme s tím, co Vás čeká, jaké pozadí a světla budeme používat a čeho se budeme snažit dosáhnout.

Při focení Vás budeme vést a instruovat dle potřeby. Budeme dbát na to, abyste vypadali hezky a uvolněně.  Postupně po absolvování klasických póz, když se trochu lépe poznáme a atmosféra se trochu uvolní, se můžeme pustit i do experimentování a zkoušení něčeho nového a originálního.  Hlavně děti dostávají ke konci prostor k bláznění a improvizaci.

Průběh focení rodin mimo fotoateliér

Průběh rodinného focení mimo fotoateliér – venku nebo u Vás doma – je velice podobný tomu v ateliéru s rozdílem velikosti prostoru a neohraničených možností pohybu pro zachycení.

Lokalitu pro focení mimo fotoateliér můžete vybrat Vy, nebo to nechat na nás. V případě, že počasí nevyjde dle našich představ, se dohodneme flexibilně na jiném vhodnějším termínu.

Výběr a úprava fotografií

V průběhu celého rodinného focení pořídíme – dle délky, místa a intenzity focení – kolem 100 až 1000 záběrů.  Po hrubším třídění je po domluvě v zmenšeném formátu jpg zasíláme Vám pro výběr těch nejoblíbenějších k úpravě (s doporučením mých favoritů :)), případně můžete výběr zcela ponechat na nás.

Vybrané fotky dále upravujeme v programu Adobe Photoshop. Na rozsahu úprav a retuší se můžeme předem dohodnout.

Follow by Email
Facebook
Facebook
Instagram