Focení portrétů mimo ateliér

Rádi Vás vyfotíme kdekoliv mimo ateliér, nebo náš ateliér přesuneme k Vám.

Portrétní fotografie mimo ateliér

Focení portrétů mimo ateliér je populární

Focení portrétů mimo ateliér je velmi oblíbené. Ateliér poskytuje úžasné možnosti svícení a vyvolání atmosféry díky světlu. Ale svět kolem nás poskytuje neomezené kompozice. Fotoportréty pořízené mimo ateliér upoutávají naši pozornost, protože vnášejí do portrétní fotky atmosféru života kolem nás. Zájem vyvolává nejen objekt a jeho emotivní náboj, nýbrž i prostředí, ve kterém se příběh focení odehrává. Prostředí, které si vyberete k focení, o Vás zprostředkovává další informace. Volba místa focení hodně závisí od toho, k jakému účelu portréty pořizujete, nebo co byste jimi rádi sdělili.

Prostředí mimo ateliér poskytuje nesčetné možnosti vytvořit skutečně originální a kreativní portréty. Volba, jak moc chcete prostředí do fotky zakomponovat, je pouze na Vás. My Vám s výběrem místa pro pořízení Vaši portrétní fotografii mimo ateliér rádi pomůžeme.  Případně si důkladně prohlídneme Vámi zvolené místo a navrhneme vhodné a zajímavé lokace a kompozice.

Lokace pro focení portrétů mimo ateliér

Pro pořízení fotoportrétů mimo ateliér můžeme použít Vaše pracoviště, okolí pracoviště, Vaše oblíbené místa ve městě, přírodě nebo v oblíbené kavárně, u Vás doma, případně navrhneme kompozici na způsob street fotografie. Vaši kreativitě rozhodně nebudeme klást meze.

Portréty můžeme komponovat jako

  • reprezentativní portréty,
  • promo portréty,
  • glamour portréty,
  • rodinné portréty,
  • portréty párů,
  • akty/poloakty.

Příprava na portrétní fotografie mimo ateliér

Po rezervaci zvoleného termínu focení Vám zašleme naše instrukce a žádost o zaslání základních informací důležitých pro Vaše focení, výběr lokace a atmosféry fotografie. Také si můžete přečíst článek v našem blogu – jak se připravit na focení. V případě Vašeho zájmu se můžeme sejít a seznámit ještě před focením a společně projít Vaše i naše představy o portrétních fotografiích mimo ateliér.

Instrukce k focení zahrnují rady týkající se Vaši úpravy, výběru oblečení a pár našich postřehů, čemu je dobré se před focením vyvarovat.

Průběh focení a úprava portrétních fotografií mimo ateliér

Samotné focení zabere přibližně 1,5 hodiny. V průběhu focení pořídíme přibližně 100 až 500 záběrů, které promažeme dle jejich kvality. V průběhu focení Vás budeme informovat o tom, co právě děláme, abyste byli vždy v obraze. Fotky Vám budeme postupně ukazovat, protože Vaše názory a reakce jsou pro nás velice důležité.

Počet fotografií, které budeme upravovat, závisí od Vaši objednávky. Výběr fotek, u kterých budeme provádět další úpravy, jako je například retuš, barvy a kontrasty, budeme s Vámi konzultovat, jelikož se jedná o časově náročnější práce.

Fotografie upravujeme v programech  Adobe Photoshop a Camera Raw. U retuší klademe důraz na přirozenost. Na rozsahu retuše je možné se dohodnout.

Follow by Email
Facebook
Facebook
Instagram