Focení miminek

Jsou malinké, krásné, nevinné, bezbranné a velice fotogenické.

Focení miminek

Focení miminek od Young At Art

Vaše miminko je výjimečné. Naší snahou je dostat na fotografie nuance jako je spokojenost v jeho tváři ve Vaši blízkosti, podvědomý úsměv při usínání, radost v očích, když uslyší Váš hlas a pocítí jemné doteky, způsob jak se na Vás podívá, i to jak pláče a dožaduje se nápravy nekomfortního stavu.

Naší specializací při focení miminek je zachycení věcí viditelných i neviditelných a to jednoduše, minimalisticky, tak aby se Vám fotky víc než líbily a hlavně esteticky nezestárly měnícími se trendy v aranžování fotografií.

Důležité milníky ve focení miminek

  • první dva týdny, kdy miminko převážně spinká a je relativně jednoduché jej polohovat,
  • třetí až čtvrtý měsíc, kdy mimino krásně zvedá hlavičku, pase koníčky, usmívá se, intenzivně vnímá rodiče a snaží se svým způsobem komunikovat,
  • šestý až sedmý měsíc, kdy se miminko převaluje, chytá si nožičky, sedí s oporou, začíná se plazit, nebo pérovat v kolínkách,
  • devátý až desátý měsíc, kdy miminko sedí bez opory, leze, umí se postavit s oporou, drží předměty.

Příprava na focení miminek

Focení miminek, jako každé jiné focení, vyžaduje standardní průpravu vedoucí ke spokojenosti subjektu focení – miminka. Dobře se vyspat a najíst je ten dobrý základ. Může se samozřejmě přihodit, že miminko nebude  z různých důvodů – nemoci, zoubků, bolesti bříška – ve své kůži. Tehdy se můžeme domluvit na jiném termínu focení. Protože k focení miminka dle našeho názoru neodmyslitelně patří i rodiče, podobnou průpravu radíme i rodičům :). Nadstandardní zkrášlovací procedury jsou fajn, nicméně je ponecháváme plně ve Vaši kompetenci. My jsme rádi, když se na focení budete cítit spokojeně a sami sebou.

Pokud byste si zapomněli přinést nějaké kojenecké potřeby, jako pleny, vlhčené ubrousky, přebalovací podložky, atd., tady jsou volně k dispozici. Také nabízíme možnost miminko ve fotoateliéru v klidu nakojit, přebalit, případně uspat.

Volbu oblečků a doplňků nejraději ponecháváme na rodičích, případně Vám rádi pomůžeme outfit doladit předem, i na místě. Ve fotoateliéru je při focení miminka vždy dostatečně teplo i na nahé fotografie.

Také jsme nadšeni, když si rodiče s sebou přinesou oblíbenou věc, jako například zavinovačku, dečku, nebo hračku. Docela často vlastníte tak úžasné designové kousky, že je škoda je nezakomponovat.

Po rezervaci termínu focení Vám ještě zašleme nějaké další rady a tipy – jak se připravit na focení. 

Průběh focení miminek

Na samotném začátku focení se Vám představíme, povíme něco o nás a budeme se snažit Vám co nejlépe vysvětlit systém naši práce a čeho se budeme snažit dosáhnout. Každá rodina s miminkem je specifická a my se snažíme naladit na její tempo a potřeby. Focení zabere přibližně 1 až 3 hodiny, dle intenzity a zvoleného balíčku focení. Průběh focení miminek režirujeme v souladu s přirozeným vyzařováním rodičů a potřebami miminka. Snažíme se dbát na to, abyste vypadali hezky a uvolněně. Začínáme zkušebními záběry, kterých cílem je otestovat světla a vklouznout do tajů přirozeného pózování.

V případě lifestyle focení miminek, které se nejčastěji odehrává v prostředí domova, případně venku, do focení co nejvíce vnášíme autentičnost a opravdovost probíhajících situací. Na téma lifestyle se více dočtete v článcích našeho foto blogu.

Kde všude nabízíme focení miminek

  • v našem profi fotoateliéru
  • u Vás doma
  • venku na procházce

Výběr a úprava vybraných fotografií

Nafotíme od 100 do 1000 záběrů a to v závislosti od délky focení (1 až 3 hodiny) a dle místa focení. Obvykle platí, že venku a u Vás doma nafotíme víc záběrů, protože se nemusíme slaďovat s blesky (300-1300) a ve fotoateliéru méně (100 – 300). Pokud výběr fotografií necháte na nás, snažíme se vybrat dokonalou sérii fotografií. V případě, že si fotografie k úpravě budete chtít vybrat sami, je to možné, ale po vzájemné dohodě. Fotografie potom upravujeme v programu Adobe Camera Raw a Photoshop. Upravujeme ořez, světla, stíny, barvy, retuš dle potřeby, kontrasty a podobně. Na rozsahu retuše je samozřejmě možné se dohodnout.

Po focení miminek dárek zdarma

V případě, že byste nám poskytli možnost fotky využít i do naší fotogalerie na webu, nebo FB, Vás rádi odměníme dárkem ve fotografické podobě zdarma.

Follow by Email
Facebook
Facebook
Instagram