Focení dětí

Focení dětí je naše nejoblíbenější disciplína. Rádi poskytujeme dětem svobodu a prostor se projevit. Odměnou jsou výjimečné záběry Vašich ratolestí.

Focení dětí

Focení dětí nás inspiruje

Focení dětí je naše srdeční záliba. Děti pro nás představují hluboký zdroj inspirace. Právě naše vlastní děti a jejich fotogeničnost, přirozenost a bezprostřednost nás dovedly k myšlence experimentování s focením i ve fotoateliéru.  Jsou to totiž drobné detaily, jemné pohyby, výraz a jednoduché pozice, které v kombinaci s ateliérovým svícením přináší neočekávaně hezké fotografie.

Náš cíl při focení dětí

Našim cílem je zachytit naturel Vašeho dítěte tak, abyste na výsledných fotkách uzřeli jeho jedinečnost.

Charakter dětí se daří výjimečně dobře zachytit v jejich přirozeném prostředí podpořením aktivit, kterým se děti tak rádi oddávají. Venku při toulkách přírodou, na hřišti při překonávaní překážek, doma v jejich království, nebo kdekoliv, kde se Vám zlíbí a můžeme se tam volně pohybovat.

V našem fotoateliéru jsou k dispozici i spousty hraček a jiných zábavných předmětů pro vyvolání specifických nálad a emocí, které náš fotoaparát tak přitahují. Chvíle radosti, překvapení, zasnění, zkoumání, či jiných nálad typických Vašemu dítěti se snažíme zachytit pro Vás zajímavým způsobem a stylem.

Protože disciplína focení dětí je velice náročná a pozornost dětí je tak vzácná, fotíme rychle, mnoho a i ve chvílích, kdy to děti nečekají.

Kde všude Vaše ratolesti vyfotíme

  • v ateliéru
  • u Vás doma
  • na procházce v parku, přírodě, zahradě
  • ve školce, škole a na kroužcích
  • na oslavách a výročích

Před termínem focení dětí

Protože kvalita našich snímků závisí na spolupráci s Vašimi dětmi a my cítíme velkou zodpovědnost za námi odvedenou práci, rádi bychom se dozvěděli informace o osobnostech Vašich dětí ještě před samotným focením. Kromě základních údajů o jméně a věku nás zajímají například informace o jejich zálibách a koníčcích, oblíbených pohádkách, postavách atd. Za každou informaci o Vašem dítěti Vám budeme velice vděčni.

Samozřejmostí je i náš zájem, dozvědět se co nejvíc o Vašich představách a očekáváních týkajících se samotného focení i konečných produktů.

Po potvrzení termínu focení vám také zašleme naše tipy a rady – jak se připravit na focení.

Průběh focení

Před samotným focením se Vám představíme a důkladně vysvětlíme systém naší práce.  V průběhu focení se snažíme odlehčovat atmosféru a zpříjemňovat focení – hlavně dětem – nenuceným humorem, jejich oblíbenou hudbou a jak to jen jde :). Samotné focení dětí probíhá přibližně 1 – 2 hod. Začínáme pozvolna ve více statických a klasických pózách, dbáme na celkový dojem i důležité detaily a přitom se poznáváme. Na závěr dostanou děti možnost bláznit a improvizovat, když se nechají vyhecovat a budou se cítit dobře.  V případě, že mají herectví tak trochu v krvi, jsou výsledky celkem zajímavé. Focení dětí probíhá v naši režii, proto velice láskyplně žádáme rodiče o spolupráci v souladu s našimi pokyny a zasahování do focení jenom v případě nutnosti.

Focení dětí a motivace

Odměnou za spolupráci při focení jsou samozřejmě skvělé záběry. Ale protože děti velice dobře známe a víme, že potřebují i pozitivně motivovat, rádi po dohodě s Vámi připravíme i drobnou odměnu :).

Úprava fotografií

V průběhu focení dětí pořídíme dle délky a místa focení od 100 do 1000 záběrů, které trochu promažeme. Nabízíme Vám i možnost, abyste si Vaše nejoblíbenější záběry vybrali sami a samozřejmě naši veškerou podporu při výběru. Vybrané fotografie upravujeme v programech Camera Raw a Adobe Photoshop.  Na formě a rozsahu retuší je možné se předem dohodnout.

Po focení dětí dárek zdarma

V případě, že byste nám poskytli možnost pochlubit se Vašimi fotkami na našem webu a FB, Vás rádi odměníme dárkem ve fotografické podobě zdarma.

Follow by Email
Facebook
Facebook
Instagram