focení dětí doma profesionálně

Focení dětí doma profesionálně

Focení dětí doma je originální

Focení dětí doma je jedinečný způsob, jak docílit originální, autentické a emotivní fotografie.

Domov je totiž místo, kde jsme všichni sami sebou. Je to zóna, ve které prožíváme své nejintimnější pocity, emoce i situace. Prostor domova zrcadlí naše duše, tvořivost a jedinečnost. Takové naše malé království, kterého jsme vládci i podřízení.

A právě v téhle naši ulitě, kde se i tak rádi ukrýváme před vnějším světem, můžou vzniknout ty nejúžasnější záběry.

Focení dětí lifestyle v domácím prostředí 3

Profi fotograf na focení dětí doma

Možná Vás napadne otázka, proč focení dětí doma, když je tam fotím pořád a také tam pořád jsme. To je přece nuda.

Ono je to právě naopak. Focení dětí doma ve Vaší intimní atmosféře přitahuje každého senzitivního fotografa, protože cílem je zachytit subjekty v jejich přirozenosti a jedinečnosti. A i v těch nejbanálnějších situacích je ukryta poetika života a naši výzvou je ji zachytit.

Jsem velice vděčná za každé pozvání a možnosti nahlédnout pod pokličku domova Vás i Vašich dětí, obeznámit se s ním a vklouznout do tajů jednotlivých místností, jejich příběhů a předmětů.

Jak může focení dětí doma probíhat

Co ukrývají dětské pokoje, jaké hračky, garderóby, šminky, spony na vlasy? Pojďme společně objevovat a fotit. Nebo jenom lenošit? Pokud je to Vaše oblíbená aktivita, proč ne?

Děcka jsou tak neskutečně roztomilá, když si hrají a tvoří. Méně se nám líbí, když dělají blbiny, ale fotoaparátu se to naopak líbí :)). Ty samozřejmě ponecháme na závěr, aby se nám celé focení dětí doma nezvrhlo v neukočirovatelnou spoušť zábavy a her.

Abychom uspokojili požadavky starých rodičů a kamarádů, v průběhu focení dětí doma pořídíme i pár líbivých portrétů v dobrém světle, které využijeme z toho, co Váš byt nabízí, případně ho co nejpřirozeněji dotvoříme.

Ráda hledám fotogenické místa vhodné pro společné záběry. Nemusíte se všichni dívat a usmívat do objektivu, budu ráda, když focení pro Vás nebude tím „neoblíbeným pózováním“, ale spíš zábavou a trochou vtipného předvádění se, nebo tichého skromného usmívání se, pokud je Vám typické.

Mým cílem v průběhu focení dětí doma není stylizovat je do póz dle mých představ, ale vnímat a vidět všechno hezké, co se kolem mne děje a snažit se to zachytit. Občas přijdu s nějakým návrhem, nebo drobnou korekcí, ale snažím se moc nenarušovala autentičnost a opravdovost probíhajících situací.

Inspirujte se přiloženými fotkami a pokud se Vám bude chtít, zkuste popřemýšlet, jak by takové focení mohlo proběhnout u Vás.

Podívejte se, jak fotíme děti i na jiných místech –  v přírodě, na hřišti, nebo i v ateliéru youngatart.cz/portfolio.
Pokud Vás zaujal styl focení doma, podívejte se i na jiné lifestyle fotografie.
Bude mi ctí být i u Vašeho osobního projektu focení.
Kristína Košíková – fotograf rodin a dětí


Follow by Email
Facebook
Facebook
Instagram