Focení dětí

Focení dětí je naše nejoblíbenější disciplína. S námi zažijete kopec zábavy a odměníme vás výjimečnými záběry vašich ratolestí.

Focení dětí

Focení dětí nás inspiruje

Focení dětí je naše srdeční záliba. Představuje pro nás hluboký zdroj inspirace. Právě naše vlastní děti a jejich fotogeničnost, přirozenost a bezprostřednost nás dovedly k myšlence experimentování s focením ve fotoateliéru.  Jsou to totiž drobné detaily, jemné pohyby, výraz a jednoduché pozice, které v kombinaci s ateliérovým svícením přináší neočekávaně hezké fotografie.

Náš cíl při focení dětí

Našim cílem je zachytit naturel Vašeho dítěte tak, abyste na výsledných fotkách uzřeli jeho jedinečnost.

V našem fotoateliéru jsou k dispozici i spousty hraček a jiných zábavných předmětů pro vyvolání specifických nálad a emocí, které náš fotoaparát tak přitahují. Chvíle radosti, překvapení, zasnění, zkoumání, či jiných nálad typických Vašemu dítěti se snažíme zachytit pro Vás zajímavým způsobem a stylem.

Protože disciplína focení dětí je velice náročná a pozornost dětí je tak vzácná, fotíme rychle, mnoho a i ve chvílích, kdy to děti nečekají.

Kde všude Vaše ratolesti vyfotíme

  • v ateliéru
  • u Vás doma
  • na procházce v parku, přírodě, zahradě
  • ve školce, škole a na kroužcích
  • na oslavách a výročích

Před samotným focením dětí

Protože kvalita našich snímků závisí na spolupráci s Vašimi dětmi a my cítíme velkou zodpovědnost za námi odvedenou práci, rádi bychom se dozvěděli informace o osobnostech Vašich dětí ještě před samotným focením. Tak máme totiž možnost dostatečně se připravit na práci s konkrétním dítětem. Kromě základních údajů o jméně, věku a pohlaví nás zajímají především informace týkající se povahy a charakteru dětí, jejich silných stránek, co se jim líbí a nelíbí, co zvládají a naopak nezvládají, o jejich zálibách a koníčcích, oblíbených pohádkách, postavách, osobnostech atd. Před termínem focení Vám zašleme krátký dotazník na dané téma a pokud si najdete čas na jeho vyplnění, budeme velice vděčni.

Průběh focení

Samotné focení dětí probíhá přibližně 1,5 hod. Začínáme pozvolna ve více statických pózách a dbáme na výběr oblečení, doplňků a rekvizit. Zkoušíme více druhů pozadí a osvětlení. Na závěr dostanou děti možnost i trochu bláznit a improvizovat na jimi zvolená témata. Samozřejmě jenom dobrovolně, pokud je ta myšlenka nadchne. V případě že ano, jsou výsledky velice zajímavé. Focení dětí probíhá v naši režii, proto velice láskyplně žádáme rodiče o spolupráci v souladu s našimi pokyny a zasahování do focení jenom v případě nutnosti.

Focení dětí a odměna

Odměnou za spolupráci při focení jsou samozřejmě skvělé záběry. Ale protože děti velice dobře známe a víme, že potřebují i pozitivně motivovat, rádi po dohodě s Vámi připravíme balíček drobných motivátorů. Pomůže nám především vyplněný dotazník, který Vám zašleme před termínem focení a samozřejmě Váš souhlas.

Úprava fotografií

V průběhu focení dětí pořídíme přibližně 200 záběrů, které musíme pečlivě přetřídit. Vytřídíme fotky, které jsou rozmazané, na kterých mají děti zavřené oči, případně se jinak nevhodně tváří. Pokud je kvalitních záběrů víc, než si předem zvolíte, dáme Vám možnost vybrat si ty, které budeme dále upravovat. Vybrané fotografie upravujeme v programech Camera Row a Adobe Photoshop.  Na formě a rozsahu retuší je možné se předem dohodnout.